SHIB, XRP, DOGE, AVAX Coin ve Bu 6 Coin İçin Al-Sat Seviyeleri!

Bitcoin’in 56.500 dolara düşmesi yükseliş eğilimindeki yatırımcıların hissiyatını kırdı. Ayrıca, altcoin fiyatlarına ağır bir darbe vurdu. Ancak bu durum satın alma fırsatları mı ortaya çıkıyor? Bitcoin ve AVAX Coin dahil altcoinler agresif ayıları tuzağa düşürerek keskin bir toparlanma başlatabilir mi? Kripto analisti Rakesh Upadhyay, bunu öğrenmek için ilk 10 kripto paranın grafiklerini inceliyor.

BTC, ETH, BNB, SOL ve XRP Coin Analizi

Bitcoin (BTC) fiyat analizi

Bitcoin’in konsolidasyonu 1 Mayıs’ta aşağı yönde çözüldü. Bu da ayıların boğalara üstün geldiğini gösteriyor. Alıcılar fiyatı tekrar 59.600 doların üzerine çıkarmaya çalışacak. Ancak ayıların başka planları olması muhtemel. Fiyatın 59.600 dolardan aşağı dönmesi, ayıların seviyeyi dirence çevirdiğini gösterecektir. Bu da %61,8 Fibonacci geri çekilme seviyesi olan 54.298 dolara düşüş ihtimalini artıracaktır. Bu olumsuz görüş, fiyatın yükselmesi ve 50 günlük basit hareketli ortalamanın (66.596 dolar) üzerine çıkması durumunda yakın vadede geçersiz olur.

Ethereum (ETH) fiyat analizi

Ether, 30 Nisan’da 20 günlük üssel hareketli ortalamanın (3.170 dolar) ve 3.056 dolar desteğinin altına düştü. Böylece, ayıların komuta ettiğinin sinyalini verdi. Satışlar 1 Mayıs’ta da devam etti ve ayılar fiyatı 2.852 dolarlık sağlam desteğin altına çekti. Ayılar fiyatı 2.852 doların altında tutmaya devam ederse, ETH’nin 2.700 dolara ve ardından 2.400 dolara kadar gerilemesi mümkün. Boğalar için zaman tükeniyor. Düşüşü önlemek istiyorlarsa, fiyatı hızlı bir şekilde hareketli ortalamaların üzerine geri itmeleri gerekecek. Bunu yaparlarsa, 2.850 doların altına düşmenin sahte bir arıza olduğunu gösterirler.

Binance Coin (BNB) fiyat analizi

BNB 30 Nisan mum çubuğundaki uzun kuyruk, boğaların daha düşük seviyelerden alım yaptığını ancak momentumu sürdüremediğini gösteriyor. Ayılar satışa devam etti ve 1 Mayıs’ta fiyatı hareketli ortalamaların altına çekti. BNB’nin 495 dolardaki kritik desteğe düşmesi olası. Bu, boğaların savunması için önemli bir destek. Çünkü 495 doların altında bir kırılma BNB’yi 460 dolara ve daha sonra 400 dolara düşürebilir. Bu varsayımın aksine, fiyat 495 dolardan sıçrar ve hareketli ortalamaların üzerine çıkarsa, menzile bağlı hareketin bir süre daha devam edeceğini gösterecektir. Boğaların yükseliş trendinin bir sonraki ayağını başlatmak için 635 dolardaki engeli aşması gerekecek.

Solana (SOL) fiyat analizi

Boğaların SOL’da 126 dolardan bir toparlanma başlatamaması, ayıların kontrolde kaldığını gösteriyor. 116 dolarda küçük bir destek var. Ancak bu seviyeyi kırarsa satışların hızlanması mümkün. Böylece, SOL’un 100 dolara kadar düşmesi olası. Düşüş ne kadar büyük olursa, yükseliş trendinin bir sonraki ayağının başlaması o kadar uzun sürecektir. Boğalar geri dönüş yapmak istiyorsa, fiyatı hızlı bir şekilde 20 günlük EMA’nın (144 dolar) üzerine çıkarmaları gerekecek. Bunun, agresif ayıları tuzağa düşürmesi muhtemel. SOL’un daha sonra 50 günlük SMA’ya (166 dolar) doğru yükselmesi olası.

Ripple (XRP) fiyat analizi

XRP 29 Nisan’da 0,50 dolar psikolojik seviyesinden bir rahatlama rallisi başlatmaya çalıştı. Ancak boğalar daha yüksek seviyeleri koruyamadı. Ayıların sürdürdüğü satışlar fiyatı 0,50 doların altına çekti. Böylece, 0,46 dolardaki sağlam desteğin yeniden test edilmesi için kapıları açtı. Boğaların 0,46 dolar ile 0,41 dolar arasındaki bölgeyi şiddetle savunması bekleniyor. Çünkü bunun altında bir kırılmanın ayı eğilimini başlatması olası. Alternatif olarak, fiyat 0,46 dolardan sıçrar ve 50 günlük SMA’nın (0,57 dolar) üzerine çıkarsa, ayıların kontrollerini kaybettiğini gösterecektir. XRP’nin daha sonra birkaç gün daha 0,41 ila 0,74 dolar aralığında kalması muhtemel.

DOGE, TON, ADA, SHIB ve AVAX Coin analizi

Dogecoin (DOGE) fiyat analizi

DOGE’deki düşüş, fiyatın simetrik üçgen formasyonunun altına inmesinin ardından ivme kazandı. Ayılar, fiyatı düşüş eğilimli baş ve omuz formasyonunun boyun çizgisinin altına çekti. Fiyat 0,12 doların altında kalırsa, satışların yoğunlaşması olası. Böylece, DOGE’un 0,10 dolara ve nihayetinde 0,08 dolara düşmesi mümkün. Aksine, fiyat hızla boyun çizgisinin üzerine çıkarsa, daha düşük seviyelerde sağlam bir alım olduğunu gösterecektir. Boğalar 20 günlük EMA’nın (0,15 dolar) üzerinde bir kırılma ile güç kazanacak ve düşüş trendi çizgisinin üzerinde potansiyel bir trend değişikliği sinyali verilecektir.

Toncoin (TON) fiyat analizi

Toncoin (TON) 30 Nisan’da 50 günlük SMA’nın (5,32 dolar) altına indi. Böylece, ayıların baskısını sürdürdüğünü gösterdi. Boğaların %50 Fibonacci geri çekilme seviyesi olan 4,90 dolar ile %61,8 geri çekilme seviyesi olan 4,25 dolar arasındaki bölgeyi savunması muhtemel. Alıcıların, düzeltmenin sona ermiş olduğunu işaret etmek için fiyatı 20 günlük EMA’nın (5,58 dolar) üzerine çekmesi gerekecek. Bu gerçekleşirse, TON’un 6,24 dolara kadar bir ralli yapması olası. Bunun yerine, fiyat düşmeye devam eder ve 4,25 dolarn altına inerse, yükseliş trendinin sona erdiği sinyalini verecektir. Bu da 3,32 dolara düşme riskini artırır.

Cardano (ADA) fiyat analizi

Kriptokoin.com’dan takip ettiğiniz üzere, ADA 0,42 dolardan bir toparlanma başlatmaya çalışıyor. Ancak zayıf toparlanma boğalardan talep gelmediğini gösteriyor. Fiyat 0,42 doların altına düşerse, ADA’nın 0,40 dolarlık desteği yeniden test etmesi olası. Boğaların bu seviyeyi tüm güçleriyle savunması muhtemel. Çünkü bu seviyenin altına inmesi düşüşü 0,35 dolara kadar uzatır. 20 günlük EMA, ayıların kontrollerini kaybediyor o düşündürmek için aşılması gereken temel direnç olmaya devam ediyor. Bu gerçekleşirse, ADA’nın 50 günlük SMA’ya (0,57 dolar) yükselmeye çalışması muhtemel.

Avalanche (AVAX Coin) fiyat analizi

Alıcılar 29 Nisan’da AVAX Coin fiyatını tekrar boğa trend çizgisinin üzerine çıkarmaya çalıştı. Ancak ayılar buna izin vermedi. Bu da ayıların boğa trend çizgisini dirence çevirmeye çalıştığını gösteriyor. AVAX Coin için şu anda 31,92 dolarda küçük bir destek var. Ancak bu seviye yol verirse, AVAX Coin fiyatının 29,24 dolara kadar düşmesi mümkün. 27,24 ila 29,24 dolar arasındaki bölge boğaların agresif alımlarına tanık olabilir. AVAX coin fiyatının daha sonra 42 dolara ve ardından 50 günlük SMA’ya (45,68 dolar) yükselmesi olası. Bu seviyenin AVAX Coin ayılarının satışını çekmesi muhtemel.

Shiba Inu (SHIB) fiyat analizi

Boğalar 30 Nisan’da SHIB’yi 20 günlük EMA’nın (0,000024 dolar) üzerine çıkarmaya çalıştı. Ancak ayılar yerlerini korudu. SHIB’in güçlü bir destek olarak hareket etmesi muhtemel olan 0,000020 dolara kadar düşmesi olası. Fiyat 20 günlük EMA’dan keskin bir şekilde düşerse, 0,000018 dolara düşme olasılığı artar. İlk güç işareti, hareketli ortalamaların üzerinde bir kırılma ve kapanış olacaktır. Böyle bir hareket, daha düşük seviyelerde sağlam bir alım sinyali verecektir. SHIB’in daha sonra ayıların sert bir direnç göstereceği 0,000033 dolara yükselmeye çalışması mümkün.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir