Coinbase Liste Müjdesi Verdi: O Altcoin Fiyatı Zıpladı!

Kripto para piyasası yeni haftaya kırmızı bölgede giriş yaptı. Lider kripto Bitcoin 70 bin doların altına kayarken, bir çok altcoin de düşüş yörüngesine girdi. Bununla birlikte aldıkları haberle yeşil bölgeye sıçrayan tokenler de var. Bunlardan birisi de Coinbase liste müjdesiyle Arkham (ARKM) oldu. Bu arada, Matrixport’a göre altcoin piyasası zorlu bir dönemle karşı karşıya.

Coinbase liste müjdesiyle ARKM fiyatı sıçradı!

Son bir gelişmede Coinbase, Arkham’ı (ARKM) platformuna ekleyeceğini duyurdu. Ancak Coinbase, ARKM tokeninin Ethereum ağını kullanan kullanıcılar tarafından diğer ağlara gönderilmesi durumunda token kaybına yol açabileceği konusunda uyardı. Bu arada, ARKM’nin alım satım işlemleri 2 Nisan’da TSİ 19:00’da başlayacak. Bu bağlamda Coinbase, şu duyuruyu yaptı:

Coinbase, Ethereum ağında (ERC-20 token) Arkham (ARKM) için destek ekleyecektir. Bu varlığı diğer ağlar üzerinden göndermeyin, aksi takdirde fonlarınız kaybolabilir. Bu varlık için transferler, ticaretin desteklendiği bölgelerde Coinbase ve CoinbaseExch’te mevcuttur.

Coinbase’in müjdesinin ardından ARKM kırmızı bölgeden dikey bir çıkışla yeşil bölgeye sıçradı. Token gün içinde piyasadaki düşüşe paralel olarak 2,40 dolara kadar düşüş gördü. Borsanın liste haberinin ardından bu dipten 2,72 dolara hızlı bir çıkış yaptı. Altcoin, daha sonra biraz irtifa kaybetse de günlük bazda %3,88 artışla 2,66 dolardan işlem görüyordu.

ARKM günlük fiyat grafiği. Kaynak: CoinMarketCap

Matrixport: Altcoin rallisi şüpheli!

Güney Kore’nin en büyük kripto borsası olan Upbit’teki işlem hacimlerinde son zamanlarda keskin düşüş oldu. Bu durum araştırma şirketi Matrixport’un da dikkatini çekti. Bir Matrixport raporuna göre bu, altcoin piyasasının zorlu bir dönemle karşı karşıya olduğunun bir işareti. Bu gerileme, altcoinlerin rallisine şüphe düşürüyor.

Upbit’in 24 saatlik işlem hacmi büyük ölçüde azaldı. 5 Mart’ta 15 milyar dolara ulaşan hacim %75’lik bir düşüşle 3,79 milyar dolara geriledi. Bu düşüş, Mart ayının başlarında kaydedilen olumlu eğilimden önemli bir değişimi yansıtıyor. Düşük işlem hacmi dönemi, altcoin piyasasının genel olarak soğuduğunu gösteriyor. Daha önce, altcoin alanı, Ethereum Dencun yükseltmesi ve Bitcoin’in halving etkinliği beklentisiyle büyük ilgi ve yatırım gördü.

Altcoin piyasasında işlem hacmi düşüşü

İşlem hacmindeki daralmanın genel kripto piyasası, daha spesifik olarak da altcoinler üzerinde de sonuçları var. Mart ayındaki dalgalanmanın ilk bölümünde altcoinlerin toplam kapitalizasyonu son iki yılın en yüksek seviyesi olan 788 milyar dolara ulaştı. Rapora göre, bu istikrarın işlem hacimlerindeki düşüşle eş zamanlı olması, altcoin piyasasının gelecekteki piyasa değerleri hakkında bir soru işareti yaratıyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir